Підміна понять: супергерої йдуть у відпустку, а людей рятує прислуга. Кінопрем’єри тижня

Стиль життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Людина-павук: Далеко від дому»

Кажуть, спойлери — найстрашніше слово для шанувальників творчості Marvel. Якщо ви не дивилися фінал «Месників», забудьте про «Людину-павука: далеко від дому». Інакше перегляд нового творіння перетвориться на операцію з зашивання розбитої голови без анестезії.

На самому початку фільму автори занурюють нас, глядачів, у стан туги і печалі. Світ, а разом з ним, звісно, і незвичайний підліток Пітер Паркер, сумує з приводу загиблих супергероїв та Залізної людини. При цьому хоче нормально відпочити на канікулах. Нормально — це в розумінні сучасного підлітка, щоб ніхто не чіпав і щоб (нарешті!) не треба було нікого рятувати. Останньою думкою, як ви зрозуміли, серйозно стурбована і Людина-павук. У цій частині герой взагалі надто звичайний: соромиться, сумнівається, біситься від своєї слабкості у повсякденному житті.

Та й як же не скаженіти, коли увесь клас їде на екскурсію по Європі. А перший сексуальний інтерес до однокласниці Ем Джей займає увесь вільний час і сили самої Людини-павука.

Сповістивши офіційно всіх поліцейських про початок канікул, Пітер вирушає до Італії, де його все-таки знаходить вселенський начальник з порятунку світу. Причому з паралельного вимірювання і у вигляді Джейка Джилленгола. І просить про допомогу в боротьбі з монстрами стихій. У фільмі їх називають «елементалі».

Зрозуміло, якщо за тобою приходять з іншого виміру, то справи кепські. Але Людина-павук буде знову сумніватися і боятися. Тому що, як би круто не виглядав ти на екрані в латексному костюмі супергероя, в житті — своя правда і свої правила. А це означає, що для одних ти будеш спасителем, а для інших — новою мішенню для жартів і дотепів.

Зрештою, перемога буде за… тим, що ви все-таки побачите на екрані. Справедливо залишити хоч якусь інтригу. Тут і так прозвучало досить спойлерів. А всім любителям Marvel можу лише сказати, що творці кіновсесвіту беруть перерву на рік. І в 2020-му обіцяють запустити «сольник» про Чорну вдову.

Режисер: Джон Уоттс

Тривалість: 129 хвилин

  • «Готель Мумбаї»

«— Ми будемо молитися про вас.

— Не треба. З цих молитов все і почалося».

Мій колега, переглянувши цей фільм, написав: «Фільм, після якого страшно знаходитися серед людей». Чому? Відповісти зможете тільки ви самі. Якщо, звичайно, наважитеся.

«Готель Мумбаї» — історія знята на реальних подіях. 26 листопада 2008 року в Мумбаї відбулася серія терактів, скоєних групою ісламських терористів з Пакистану. Нещадні вбивства, заручники, розстріли у семи точках міста.

Фільм концентрується на головному протистоянні в готелі «Тадж-Махал», який реконструювали вже за 21 місяць після страшних подій.

Голос якогось вождя, який постійно контролює прибулих в Мумбаї терористів через телефон, наполягає на тому, що «Аллах хоче помсти за страждання ваших дідів, зробіть це, браття, — на вас дивиться весь світ».

І брати відправляються. Спочатку розстрілювати мирних жителів на залізничний вокзал. Потім — в готель, де живуть білі й багаті американці, а обслуговує їх індійський персонал, для яких гість — це Бог.

Саме цей народний принцип і врятує більшість гостей. Тому що зовсім не «мільйонер», але точно «з нетрів», герой Діва Пателя буде виводити заручників усіма відомими чорними ходами та сходами. І дякувати долі і свому Богові за те, що не потрапив, як не старався (у нього ось-ось народить дружина і вдома голодує маленька дитина), обслуговувати вечірку російського залітного бізнесмена.

Кадр, коли після рятувальної операції герой Пателя їде на моторолері додому і вже по-іншому дивиться на світ, у вас гарантовано викличе сльози.

Постріли скінчаться. Виживуть ті, за кого так переживали. Правда, не всі. І коли підуть титри, ви, як і герої цієї історії, задумаєтеся: «Так ось в чому сенс і радість життя! В самому житті».

Режисер: Ентоні Марас

Тривалість: 125 хвилин

Фотогалерея

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня Стиль життя

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу Стиль життя

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» Стиль життя

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»