Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу

Стиль життя

Олег Сенцов виступив на форумі Yalta European Strategy

ils-0317.jpg

Фото: Yalta European Strategy

Я завжди говорю те, про що думаю, і намагаюся говорити про головне. Сьогодні я теж буду говорити про головне. І сьогодні буду говорити про банку. Просту пластикову банку. Точніше, про те, що на ній, а ще точніше — про те, що має бути в ній. Я зараз все поясню.

Там, де я був п'ять років, у в'язниці, кожна дрібниця, кожна річ має велике значення. Там нічого не викидається. Є чай; його десь треба зберігати. У пакеті, в коробочці, а можна в банці. Я зберігав у банці. Це була непроста банка. У мене було два зошити — синій і жовтий. Я вирізав з зошитів дві смуги — синю і жовту, наклеїв на цю банку і написав два слова: «Слава» і «Україна». І поставив на саме видне місце.

Всі п'ять років, поки я подорожував по тюрмах Російської Федерації, ця банка була зі мною. І я ставив її на саме видне місце. У мене постійно її забирали, відривали прапор, намагалися топтати. Було багато такої дрібної метушні за цю банку. Це була моя маленька боротьба. Це, звісно, не Іловайськ і не Дебальцеве.

Я не був на Донбасі, не був на війні. Мене заарештували за два дні до того, як я мав туди поїхати. Так вийшло. У кожного своя доля. І я вів таку маленьку боротьбу. Нікому не відому, таку, що ніхто не бачить, один на один з цією системою. Для себе, для своєї гідності, своєї країни. За дві смужки: жовту і синю.

Ще у російських ув'язнених є так званий нагрудний знак. Червона смуга означає, що людина «схильна до втечі». Я на пам'ять забрав його собі. У деяких арміях світу є традиція, що при загибелі бійця його командир відриває жетон для того, щоб зібрати звіт про загиблих. Це сумне правило. Я б хотів завести іншу традицію. Мені б дуже хотілося, щоб ця банку наповнилася знаками тих, хто все ще перебуває у полоні в Росії, на Донбасі, в Криму. Щоб вона наповнилася якомога швидше.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня Стиль життя

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» Стиль життя

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»

Секс та безпека. Кінопрем'єри тижня Стиль життя

Секс та безпека. Кінопрем'єри тижня