Бути собою. Кінопрем'єри тижня

Стиль життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Смерть та життя Джона Ф. Донована»

Почну банально: ви хотіли коли-небудь зайняти чиєсь місце? Чи повторити чужу долю? Впевнена, у десятці відомих особистостей половина буде віддана акторам і музикантам. Безумовно, при найближчому розгляді або спробі зблизитися, ми переважно розчаровуємося або розуміємо, що вони такі ж самі люди.

Але все ж, як хочеться бути настільки ж улюбленими, багатими і відомими. Як ті, хто приходять на світові телешоу, іскрометно жартують і розповідають про чергові любовні пригоди. А потім плачуть ночами, ковтають снодійне, щоб хоч на 10 хвилин відключити свій мозок від страждань і заспокоїти внутрішній діалог. Де намішані всі пристрасті, образи, недомовки, таємниці.

Кіно «Смерть та життя Джона Ф. Донована» — про смерть і життя, про дружбу та зраду маленького хлопчика і відомого актора.

Той, що старший, і є Джон Ф. Донован. Він багатий і знаменитий. Самотній і нещасний. Тому що всі багатства світу і слава не можуть вилікувати його від ран минулого, що утворилися через розлучення батьків. Через приховану гомосексуальність. Через те, що на початку кар'єри так хочеш подобатися всім, а потім розумієш, що втрачаєш себе.

Той, що молодший, — Руперт — теж самотній. Йому 11, він важко переживає розлучення батьків і вимушений переїзд з матір'ю з Нью-Йорка у Лондон. Він мріє бути актором, таким, як Джон Ф. Донован. І він наближається до нього через листи. І платить дуже високу ціну, як для дитини, за цю близькість.

Не хвилюйтесь, тут немає ніякої педофілії, оргій і розпусти. В цій історії — всі ми: самотні, боязкі, хворі, втомлені і ті, що трохи втратили себе. Це кіно про те, що себе не треба боятися, а треба бути собою.

Як говорить у фільмі героїня Кеті Бейтс (вона — володарка Оскара, актриса у таких стрічках, як «Титанік», «Про Шмідта», «Мізері»): «Моя головна помилка не в тому, що я кинула Джона, а в тому, що я його так і не пізнала». Помиляйтеся, але пізнавайте один одного. І дивіться кіно.

Режисер: Ксав'є Долан

Тривалість: 123 хвилини

Фотогалерея

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня Стиль життя

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу Стиль життя

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» Стиль життя

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»