5 книг, які допоможуть говорити з дітьми на складні теми

Стиль життя

Багато хто думає, якщо не говорити про проблему, то її ніби немає. Але це не так. Люди завжди хворітимуть, наркотики нікуди не зникнуть, а в школі не всім пощастить з однокласниками. Як би ми не старалися, проблеми прийдуть до наших дітей; питання лише в тому, чи будуть вони до цього готові. Тому говорити про складні речі необхідно якомога раніше, а викладати якомога простіше, що б дитина зрозуміла, чому так відбувається і як це пережити. Ось тут стане в пригоді література: автор підняв проблему, захопив історією, оголив її непривабливу сторону й показав вихід з ситуації, а дорослому залишається тільки обговорити прочитане. The Page обрало 5 книжок, де автори не побоялися розповісти про боль і жорстокість, але водночас написали світлі добрі історії, які допомагають знайти правильні орієнтири в житті.

  • Діна Сабітова «Три твої імені»

Книга зачіпає проблему усиновлення. Мова йде про дівчинку із неблагополучної сім'ї, яка потрапляє у дитячий будинок. Її життя проходить через декілька важливих етапів і кожен новий поворот разом з кардинальними змінами приносить з собою нове ім'я. Ритка для батьків, Марго для прийомної сім'ї і Гошка для вихованців дитбудинку. «Три твої імені» — це історія про дитину, яка мріє всупереч усьому стати частиною люблячої родини.

Автор, лауреат премії «Заповітна мрія» за казкову повість «Цирк у шкатулці», знає про те, про що пише, не з чуток. Діна Сабітова — мама трьох дітей: двох хлопчиків і прийомної дівчинки.

  • Шерон Дрейпер «За межею»

Книжка написана від першої особи і розповідає історію дівчинки з тяжкою формою ДЦП. Мелоді не може говорити, ходити, а оточення вважає її «відсталою». Однак розумові здібності героїні зовсім не постраждали від хвороби. У неї хороша пам'ять і відмінний розум, а характер дівчинки викликає повагу. Книга змушує задуматися про те, якими незначними є більшість наших проблем і як погано ми розуміємо інших людей.

Шерон Дрейпер – професійний педагог і мама «особливої» дитини, а також досвідчена письменниця. Вона носить звання Національного вчителя року і є п'ятикратним лауреатом літературної премії Coretta Scott King Award. Її книга «Привіт, давай поговоримо» залишалася в серед бестселерів The New York Times майже два роки.

  • Роберт Корм'є «Шоколадна війна»

Роман про Джеррі Рено, чотирнадцятирічного старшокласника, який відмовився продавати шоколадне печиво. Його вчинок став причиною справжньої війни у містечку, куди втягнулися всі мешканці. Жорстка книга про цькування в старшій школі, про ціну, яку доводиться платити за право залишатися собою і мати власну думку.

Роман вперше видали у 1974 році. Його нагороджено літературною премією Lewis Carroll Shelf Award. Критика прийняла «Шоколадну війну» із захопленням, а в 1988 році за книгою був знятий однойменний фільм, пізніше його номінували на премію «Незалежний дух» як краще дебютне кіно.

  • Євген Єльчин «Сталінський ніс»

Книга про великий червоний терор, в якій описано лише один день звичайного радянського школяра. Однак за цей день відбулося безліч подій, які змінили життя Сашка Зайчика. Його батька, героя і офіцера НКВС, заарештували. Сам хлопчик став причиною арешту вчителя. Обличчя Сашка зафарбовують чорнилом на груповому фото, а на прикінці він ще й відбив ніс на погрудді товариша Сталіна.

Автор книги народився в Ленінграді, звідки у 1983 році емігрував до Америки. Спочатку «Сталінський ніс» був написаний англійською мовою і опублікований у США в 2011 році, а в 2012-му за цей твір Євген Єльчин отримав нагороду John Newbery Medal. Рік потому книгу переклали російською. Серед російськомовних читачів «Сталінський ніс» викликав резонанс і палкі суперечки.

  • Гері Шмідт «Поки нормально»

Історія про хлопчину-хулігана з простої робітничої сім'ї, яка живе, ледь зводячи кінці з кінцями. Батько грубий і постійно б'ється, середній брат пускається берега, а старший повертається з В'єтнаму безногим сліпим калікою. Не зважаючи на важкі теми, які обговорює автор, кніга сповнена оптимізму і життєвої сили. Шмідт ніби говорить, що дружба, любов і взаємодопомога – це той канат, який витягне вас з будь-якої життєвої колотнечі.

Гері Шмідт – батько шістьох дітей і викладач англійської мови в університеті Calvin University. Також він викладає письменницькі курси в тюрмах і центрах утримання під вартою. Себе називає практикуючим християнином. Також автор є лауреатом премії John Newbery Medal.

Фотогалерея

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня Стиль життя

Чоловічий weekend. Кінопрем'єри тижня

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу Стиль життя

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» Стиль життя

Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»