Як зняти історію. Порада фотографа

Експерти

Потрібно зануритися, прожити, увійти у смак, познайомитися з людьми. Гарну фотографію відрізняє головне – це простота. Працюючи над книгою «Хліб», я передивився купу альбомів фотографів і художників. Ці книги збирав багато років, коли по професії опинявся в різноманітних містах і країнах, від Рима до Нью-Йорка, від Брюсселя до Флоренції. Так ось єдина річ, яка повторюється в найкращих роботах – це саме простота. Але вона несправжня, це тільки так здається. Там прибране все зайве, як в статуях Мікеланджело або фресках Джотто. І світло – промінчик світла; він або є, або його нема.

Найкращу історію про творення почув від Жана-Клода Елени – ексклюзивного парфумера дому Hermes у 2004 – 2014 роках. Створюючи аромат, він поводиться як джазовий музикант – прислухається, придивляється, принюхується, аналізує, мріє, розмовляє з об’єктами, щоб потім виділити лінії і об’єднати в одне ціле. Я почув цей коментар і подумав, що парфумер поводиться як фотограф, який спостерігає за процесом, бачить об’єкти, їх взаємодію, щоб вловити і передати сюжет. У цьому секрет справжнього фото.

Був момент, коли я думав їхати з країни. Але раптом подумав, що кращу історію, ніж удома я не зможу зняти, тому що тут зрозумілий будь-який звук, будь-який шурхіт. Так поступово зйомки і робота над темою розтягнулися на кілька років, захопили суттєво.

foto5619-1.jpg


Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Пускай хліб по воді. Навіщо займатися благодійністю Експерти

Пускай хліб по воді. Навіщо займатися благодійністю

Маргарита Яковлева
Маргарита Яковлева
журналістка, продюсерка фільму «Слово Праведника»
Про важливість Добра. Чого можна навчитися у Праведниць народів Світу Експерти

Про важливість Добра. Чого можна навчитися у Праведниць народів Світу

Маргарита Яковлева
Маргарита Яковлева
журналістка, продюсерка фільму «Слово Праведника»
А що ж ви хотіли? Про червону доріжку ОМКФ Експерти

А що ж ви хотіли? Про червону доріжку ОМКФ

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA