Пензлі для макіяжу. Повний гід

Краса

Які пензлі обрати, чим штучний ворс відрізняється від натурального, для чого який пензлик використовувати і як їх мити – на ці запитання The Page відповіла тренерка з макіяжу компанії Hexagone Ірина Данелюк.

  • Що вибрати – штучний або натуральний ворс

Сьогодні візажисти використовують пензлі як з натуральним, так і зі штучним ворсом. Перевага пензлів зі штучним ворсом у тому, що вони добре шліфують і створюють гладке покриття. Натуральні пензлі, навпаки, дають напилення. У такого ворсу відкриті кутикули, відповідно пензлик набирає велику кількість пігменту і ніби насипає його на шкіру. Синтетичний пензлик використовують для нанесення кремових текстур, він добре розтягує тіні. Важливо запам’ятати наступне: для жирних або мокрих продуктів потрібна синтетика; для сухих, розсипчастих – натуральний ворс.

  • Білка, колонок, поні чи горностай

Ворс білки – з закритою кутикулою, тому пензлики з таким ворсом втягують небагато косметики і добре підходять для пудри. Вони створюють ідеальне покриття. Пензлі з білки найбільш м’які і пухнасті, з ними неможливо зробити важкий непрозорий макіяж – це буде, швидше, напилення. Часто їх використовують для сипучих хайлайтерів, коли потрібен фінальний штрих – додати трохи блиску. Також ними можна прибрати надлишки, наприклад, перетерти рум’яна. Коли перебільшили з кольором, потрібно набрати трохи розсипчастої пудри на білячий пензлик і нанести пудру на рум’яна. Але білочкою складно розтушувати й витягнути колір. Для цього підійдуть пензлі з колонка. Вони досить жорсткі, ближче до синтетичних. За допомогою колонка легко зробити модний макіяж з великою кількістю пігменту, коли один колір плавно переходить в інший. Пензлі з поні м’які, як з білки, але набиті більш щільно, тому набирають більше пігменту і дають не таке прозоре покриття. Їх краще використовувати для рум’ян і сухого контуринга. Пензлі з горностаю красиво виглядають і є в арсеналі візажистів, але не через якусь особливу функціональність, а для статусу. Використовують горностай частіше наприкінці – ними припудрюють обличчя. Такий красивий жест.

  • Як обрати пензлик

Тут є жорсткий критерій відбору. Пензлик мусить добре гнутися та не висипатися з патрона. Також витримувати 200‑300 процедур очищення. Щодо натуральних пензлів, то краще, щоб вони були зібрані – волосок до волоска. Стрижені натуральні пензлі не дадуть такого тонкого і м’якого покриття з ефектом димки. Пензлик легко перевірити, притиснувши його і подивившись на світло. У зібраного кінчики тонкі й прозорі.

  • Як часто і чим мити пензлі

Візажисти чистять інструмент після кожного клієнта. Власні пензлі миються у міру забруднення. За умови щоденного використання достатньо мити їх раз на тиждень м’яким детергентом. Це може бути як спеціальний засіб для пензликів, так і дитячий шампунь, і навіть засіб для миття посуду. Зараз є багато гаджетів: наносиш на них шампунь і миєш пензлик. Як варіант – можна взяти сітку-підставку для мила, або мити пензлик у долоні. Важливо вимити патрон, оскільки там скупчується велика кількість пігменту. І ще один нюанс: наприкінці обов’язково вимийте пензлі під проточною водою, щоб змити шампунь. Використовуйте багато води і перетирайте ворс руками.

  • Що краще – шампунь чи спиртовий розчин

Є спеціальні клінери для пензлів. Це засоби з вмістом спирту для швидкого очищення. Дуже зручні для візажистів, які працюють, наприклад, у торгових центрах. Вдома краще мити пензлики. Особливо натуральні, які від спиртових розчинів псуються.

  • Як повернути форму пензлям

У візажистів є професійний секрет: якщо погано висушили пензлик і ворс зам’явся, то можна повернути правильну форму за допомогою звичайного брускового мила. Пензлик треба намочити, віджати і добре намилити, потім придати форми й залишити висихати. Як висохне – змити мило. Але цей трюк проходить тільки з натуральним ворсом. Якщо зламається синтетичний ворс, то вже не вирівняється.

  • Як сушити пензлі

Можна сушити вертикально, ворсом донизу; для цього навіть придумали спеціальні пристрої, які так утримують пензлі. Можна просто класти вимиті пензлі на м’який рушник, а перед цим витягнути правильно ворс, щоб не було заломів. Потрібно враховувати факт, що пензлі сохнуть довго. Краще їх помити заздалегідь і залишити висихати на ніч. Ніколи не сушіть пензлики ворсом вгору, інакше вода потрапить в патрон і все зіпсує.

  • Які пензлі треба мати в косметичці

Потрібен якісний пензлик для пудри, щоб можна було закріпити макіяж. Плюс пензлик для рум’ян, не обов’язково кутовий. Підійде невеликий, звичайної форми, бажано натуральний – він набирає менше пігменту і створює ефект природного рум’янцю. Третій обов’язкий пензлик – для тіней. Може бути один універсальний, у формі бочки, щоб добре наносив тіні. В ідеалі треба мати для очей ще пару плоских пензликів, щоб можна було класти ще більше пігменту і витягувати колір. А також пензлик для стрілок (тут краще взяти тонкий синтетичний). І ще один пензлик для брів, щоб їм можна було надати правильної форми.

  • Чим наносити тон

Вибір інструменту залежить від тонального засобу. Рідкий тон можна наносити навіть руками. Флюїд – синтетичним пензлем. Натуральний ворс тут не потрібен: він вбирає багато тону й погано розподіляє його по шкірі, тому тон не розтягується, а ніби налипає на обличчя. Концентрований тон краще нанести пензлем, після чого розподілити рівномірно вологим б’юті-блендером.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Названо кращий європейський спа року Краса

Названо кращий європейський спа року

Пахне пальмою. Нова марка FO'AH Краса

Пахне пальмою. Нова марка FO'AH

Жизель Бюндхен стала обличчям Dior косметики Краса

Жизель Бюндхен стала обличчям Dior косметики